Hoppa till sidans innehåll

Startlistor Klubbtävling WE 16 februari

11 FEB 2020 11:27
  • Skapad: 11 FEB 2020 11:27

Startlista Klubbtävling, Working Equitation, söndag 16 februari

Banbyggnad kl 08 00 av er som rider LD+LC Första start kl 09 00

Skrivare LD+ LC                       My Sannestedt
Protokollräknare LD+LC           Sara Rahbek

 

LD, rider endast teknik            rosett vid 50% eller högre     

Domare: Ilse Eriksson

1                           Marie Pettersson                       Goldie
2                           Siri Andersson                             Moonlight Shadow
3                           Hanna Enander                           Aksel

 

 

LC, teknik + speed                     2 starter, 1 plac                         

Domare: Ilse Eriksson

1                           Ulrika Jansson                             Armani E
2                           Siri Andersson                             Moonlight Shadow

 

 

Första start i LB tidigast kl 10 00

Skrivare LB+LA                             Ilse Erikdsson
Protokollräknare LB+LA                My Sannestedt
Banfix LB+LA                                Ulrika Jansson, Hanna Enander
Ekipage som rider LB+LA plockar undan banan efter sista start.

 

 

LB, teknik + speed                     7 starter, 2 plac                        

  Domare: Ulrika Pernler

1                           Catarina Helgezon                     Samane
2                           Rebecca Hamnstedt                   Nedernäs Firefly
3                           Helena Ahlqvist Graff              
4                           Catrine Östberg                          Sunni Tau
5                           Anna Danielsson                        Millburn
6                           Marie Pettersson                         For Frido
7                           Sara Rahbek                               Armani E

 

 

LA, teknik + speed                     3 starter, 1 plac                         

Domare: Ulrika Pernler

1                           Ulrika Dufwa                                Glorius
2                           Anna Wallén                                 Edmond
3                           Ulla Johansson Palm                     Final Fantazy

Skribent: Ulrika Pernler
Epost: Adressen Gömd

 

 

 

Den här hemsidan funkar bäst via Chrome och firefox. 

Postadress:
Uppsala PK - Ridsport
Vaksala-Lunda:33
75594 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018317103
E-post: This is a mailto link